• K.V.K.K
  • +90 212 706 76 06
  • info@mahirbilisim.com.tr

NETWORK ÇÖZÜMLERİ
Network yani ağ, teknolojik cihazların ve özellikle bilgisayarların kablolu yada kablosuz şekilde birbirleriyle olan bağlanmasıyla gerçekleşmektedir. Bu bağlantıların verimliliği ve en iyi şekilde yapılması da yine bu konuda uzman ekipler barındıran çözüm üretebilen danışmanlık şirketlerinin olmasıyla çözüme kavuşmaktadır.
  • LAN (Local Area Network)
  • WAN (Wide Area Network)
  • Wireless Network
  • Network Security
  • Secure Remote Access
  • Network çözümleri, ağ işlemlerinin düşük maliyetlerle en yüksek verime hızlandırılması gibi sektörde öne geçebileceği çözümler sunulmasını kapsayan kapsamlı ve çesitli yöntemleri kapsamaktadir. Bunlardan birkaçını şu şekilde açıklayabiliriz.
Network Güvenliği Hizmetleri
Özellikle bir kuruluş için gerek mali açıdan gerekse üretim bilgileri gibi konuların güvenliği kuruluşun ileriye dönük büyüme hedeflerinde büyük erozyonlara sebebiyet verebilir. Network güvenliği çözümleri bu bilgilerin açıklarının test edileceği sistemler sayesinde güvenliği en üste seviyelere çıkararak kuruluşun önemli bir açığını ortadan kaldırarak önlenemez kayıpları minimuma indirgemektedir.
Network Kurulumu
Ağ bağlantılarının sağlamasında öncelikle kuruluşun ihtiyaçları doğrultusunda yapılması gereken hedefler belirlenir. Ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda uygulanabilecek network çözümler hayata geçirilerek en önemli hedef olan verimlilik geliştirilmeye çalısılır. Özellikle bu alanda çıkabilecek problemleri önceden tespit ederek gerçeklesmesini önlemek için gereken hesaplamalar yapılır. Bu olası durumlar bertaraf edilmek üzere gereken yazılım ve donanım siteme eklenmesi şeklinde önceden bir bütünleşik çözüm üretilir.
Network Yönetim ve İzleme Çözümleri
Özellikle network işlemlerindeki maliyeti minimuma indirmek ve bu alandaki hızı maksimum seviye ulaştırmak amaçlı yapılan çözümlerdir. Birçok farklı birimden oluşan ve dolayısıyla farklı yerlerde yerleşik bulunan birimlerin birbirleriyle olan iletişimlerinin en etkili ve hizli şekilde sağlanmasını amaçlar. Bunun yanında birçok yerde bulunan bu farkli birimlerin tek elden merkeze bağlanmasi ve gerekli yönetimin sağlanmasi içinde büyük önem taşımaktadır. Bu şekilde yönetim maliyetleri azaltılmış ve gereken hız sağlanmış olur.
Network çözümleri özellikle kuruluşlarin ihtiyaç duydukları gerek kurulum gerekse güvenlik hizmetlerinin ını kapsayan hizmetlerdir. Bu hizmetleri vermek üzere oluşturulmuş olan bilişim ve teknoloji konusunda yetkin eğitimli uzmanların gerekli incelemeleri yaparak elde ettikleri veriler ısığıda gerçekleştirilmektedir. Bu konuda en önemli sonuç işletmenin performansına, hızına olan katkıdır. Bu hız ve performans sayesinde kurumun elde ettiği karlılığın, kazanımların pozitif yönde artışının sağlanmasıdır.

Bilgi teknolojileri ile ilgili olarak
her türlü sorunuz için bize ulaşabilirsiniz.
FaceBook Instagram Linkedin
E-BÜLTEN
E-bültene kayıt olarak yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
Tüm Hakları Saklıdır. @ 2022 Mahir Bilişim